Loading Events
Kaunertal
16.10.2023 - 21.10.2023
1390pln
organizator: Marcin Kapuściński

Czysta Technika (Kaunertal)

Miejsce: lodowiec Kaunertal Gletscher, Austria

Termin szkolenia: 16-21 października (6 dni na stoku)

Rezerwacja miejsca na szkoleniu: Zjedź na dół strony

Godziny zajęć: 9:00 – 12:00, 13:00 – 15:00, analiza video: ok. 20:00

Maksymalna liczba kursantów: 7 na 1 trenera

Kilka słów o ośrodku: Kaunertal to ośrodek o doskonale skomunikowanych stokach, umożliwiający podjazd autem bezpośrednio pod trasy treningowe. Od lat jest naszą podstawową bazą narciarską, oferując stoki o zróżnicowanym nachyleniu. Jednocześnie, jest to najmniej popularny wśród turystów austriacki lodowiec – to sprawia, że na trasach jest dużo przestrzeni. To zdecydowanie czyni go ośrodkiem, świetnie nadającym się do jazdy zadaniowej.

Formuła: Czysta Technika to nasze przedsezonowe rozjeżdżenie, będące bardzo intensywnym i efektywnym, 6-dniowym szkoleniem. Dzięki kameralnym grupom (max 7-osobowym) trening jest mocno zindywidualizowany. Każdego dnia pracujemy nad nieco innym elementem  narciarskiej techniki, pozostawiając jednocześnie przestrzeń dla indywidualnie dobranych ćwiczeń. Wszystko po to, aby w sezon narciarski wejść z ustawioną pozycją, czuciem nart, samoświadomością techniczną (czyli umiejętnością autokorekty swojej jazdy w czasie rzeczywistym), a także zestawem ćwiczeń, które możesz wykorzystywać przez całą zimę, aby utrwalać postępy.

Szkolenie urozmaicamy treningami stacyjnymi, z wykorzystaniem krótkich tyczek/”miotełek”. Stacje nie wymagają dodatkowego sprzętu (ochraniaczy).

Grupy dziecięce: Równolegle do formuły “Czysta Technika” funkcjonować będą grupy dziecięce/młodzieżowe, odpowiednio dobrane pod kątem wieku i umiejętności.

Kadra: Marcin Kapuściński, Antek Zalewski, Piotr Chomczyk

Sprzęt: Jeździmy na nartach typu “slalomki” – o promieniu ok. 12-13 m i długości ok. 150-165 cm. Kaski oczywiście obowiązkowe, dodatkowy sprzęt (ochraniacze) nie jest wymagany.

Serwis: na miejscu będziemy świadczyć podstawowe usługi serwisowe (ręczne ostrzenie+smarowanie nart w cenie 30 Eur za 1 parę)

 

Ramowy harmonogram

Zajęcia prowadzimy w g. 9:00 – 12:00 oraz 13:00 – 15:00

Szkolenie trwa 5h dziennie. Jego integralną częścią są codziennie video analizy. Nagrane przejazdy po wyjeździe udostępniamy na Google Drive.

A wygląda to zwykle tak:

 

Powiązane szkolenia

szkolenie na zamówienie

Przeprowadzamy zamknięte szkolenia narciarskie, niedostępne w naszej ogólnej ofercie. Na życzenie jesteśmy w stanie zapewnić kilkudniowy kurs dla dowolnej grupy. Przygotowujemy również całe grupy do zawodów branżowych.

Każde zapytanie traktujemy indywidualnie. Napisz do nas!

skispa@skispa.pl