Druskienniki – slalomowe otwarcie sezonu 24/25

Snowarena Druskienniki hala narciarska

Jak rozpoczynać tyczkowy sezon to z przytupem - zapraszamy na 2-dniowe, intensywne szkolenie slalomu na hali w Druskiennikach. Charakterystyka szkolenia: Są to pierwsze treningi na tyczkach w sezonie 2024/2025, więc każdy trening będziemy rozpoczynać specjalistycznymi ćwiczeniami slalomowymi. Przejazdy slalomu będą odbywać się na długich tyczkach. Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które dla osób, które mają […]

Druskienniki

Szkolenie “Czysta Technika”

szkolenie techniki narciarskiej

Szkolenie techniki narciarskiej na lodowcu Kaunertal. Przedsezonowe rozjeżdżenie, ćwiczenia narciarskie, wyjazd z trenerami.

Kaunertal

Gigantowy Progres

szkolenie slalomu giganta GS

Szkolenie slalomu giganta w Soelden (Rettenbach)

Soelden

Ski Amade – Family & Race Camp

Wyjazd narciarski do Ski Amade

Fantastyczne, zróżnicowane trasy Ski Amade Zakwaterowanie niedaleko stoków Dostosowane do Twoich potrzeb grupy szkoleniowe (sportowa, techniczna, grupy dziecięce) Najwyższa jakość szkolenia (od 2011 r.!) Dni szkoleniowe: 3-7 stycznia 2025 r. (5 dni szkolenia) Koniecznie zapisz się na CAMP ALERT!

ski amade

Slalomowe Eldorado

Szkolenie narciarskie, slalom

Szkolenie slalomu w San Candido (Włochy).

San Candido

Co nas wyróżnia?

Kameralne szkolenia na tyczkach

Nasze szkolenia są kameralne. Limit miejsc to przeważnie 18 osób, co oznacza, że na jednego trenera przypada nie więcej niż siedmiu kursantów. Taka liczba narciarzy nie tylko wpływa na zmniejszenie kolejek na starcie slalomu, ale też pozwala na indywidualne podejście trenerów do kursantów.

Wypróbowana i zgrana kadra

Trzon naszej kadry szkoleniowej jest niezmienny. Kadra jest zgrana, zaangażowana i zawsze w dobrej formie sportowej. Bardzo dobre przygotowanie teoretyczno-praktyczne sprawia, że na naszych szkoleniach otrzymacie trafne uwagi praktyczne poparte przejazdami pokazowymi trenerów.

Metodyczne podejście do treningu

Stosujemy inne metody treningowe w przypadku tyczkowego nowicjusza, dla którego pierwszy kontakt z tyczkami to początek rewolucji w jego technice, a inne w przypadku doświadczonego alpejczyka, szukającego niuansów, które dadzą mu przewagę na zawodach.

Nauka jazdy na slalomie

Slalom nie jest konkurencją elitarną. Wymaga tylko zastosowania metody małych kroków i umiejętnego wprowadzenia narciarzy w slalomowe tajniki odpowiednimi ćwiczeniami oraz ustawieniami. Każdego sezonu ok. 20 narciarzy zaczyna odkrywać z nami przyjemność jazdy po bramkach krótkim, ciętym skrętem.

Sportowa atmosfera bez zadęcia

Wprowadzamy elementy, które dodatkowo mają zmotywować kursantów, takie jak: dobieranie w pary podczas zajęć w grupach, korzystanie z fotokomórki, wewnętrzne zawody. Nie zapominamy jednak, że warunkiem narciarskiego progresu są przede wszystkim zmagania z samym sobą.

Uwagi po każdym przejeździe

Wychodzimy z założenia, że jakość każdego przejazdu ma znaczenie, szczególnie na poziomie amatorskim, gdzie istnieje duże ryzyko powielania własnych błędów. Na szkoleniach Ski Spa każdy zjazd jest monitorowany przez trenerów, tak aby po jego zakończeniu kursant mógł otrzymać wskazówki.

Poczucie indywidualnego treningu

Ogromne doświadczenie oraz kreatywność naszej kadry pozwala na efektywne prowadzenie jazdy zadaniowej. Nie wszystkie ćwiczenia mają uniwersalne zastosowanie. Istotne jest, aby środki treningowe dobierane były pod kątem umiejętności narciarza oraz elementów, które wymagają poprawy.

Konstruktywna analiza video

Wieczorne analizy video są zawczasu przygotowywane przez kadrą trenerską. Wszystkie filmy i zdjęcia analizujemy i przeglądamy tak, aby podczas wspólnego spotkania z kursantami rzeczowo, zwięźle i konstruktywnie skomentować przejazdy.

Jazda zadaniowa

Korzystamy z różnych form szkolenia, aby zwiększyć efektywność treningu. Bazując na wieloletniej praktyce wiemy, że skuteczna jazda sportowa wynika z dobrego opanowania techniki jazdy na nartach. Nasze „techniczne” popołudnia przybierają różne formy.

Co nas wyróżnia

dla ludzi z zajawką

Specjalizujemy się w szkoleniach narciarskich, kierowanych do dobrze jeżdżących narciarzy, którzy chcieliby opanować i doskonalić jazdę sportową.

Naszymi kursantami są osoby, które:

  • potrzebują nowego wymiaru swojej narciarskiej pasji – nudzą się na stokach, sprawnie, ale bez wyraźnego celu przemierzając kolejne kilometry na śniegu
  • pragną opanować coś, co nazywamy świadomością narciarską. Spojrzeć na nagranie video swojego przejazdu, otrzymać trafne uwagi i poznać detale, które nakreślą mu drogę do nowoczesnej, sportowej techniki narciarskiej
  • od kilku sezonów jeżdżą na podobnym poziomie narciarskim i brakuje im impulsu do kolejnych, zauważalnych postępów
  • szukają zdrowej rywalizacji, a pomiar czasu motywuje ich do wyciśnięcia z każdego przejazdu jak najwięcej
  • regularnie startują w zawodach (punktowanych przez PZN, międzyuczelnianych, ale też i amatorskich, czy branżowych) i potrzebują surowo, konstruktywnie ocenionych przejazdów, co szybko przełoży się na lepsze wyniki na slalomie gigancie oraz slalomie
Dla ludzi z zajawką
Dla ludzi z zajawką

Szkolenie na zamówienie

  • Przeprowadzamy zamknięte szkolenia narciarskie.
  • Na życzenie jesteśmy w stanie zapewnić kilkudniowy kurs dla dowolnej grupy.
  • Przygotowujemy również całe grupy do zawodów branżowych.

Każde zapytanie traktujemy indywidualnie. Napisz do nas!

skispa@skispa.pl